بهترین مشاور کودک و درمان ترس در کودکان

بهترین مشاور کودک و درمان ترس در کودکان

بهترین مشاور کودک و درمان ترس در کودکان یکی از مواردیست که توسط متخصصین ارزیابی می شود . همان طور که می دانید ما در مرکز مشاوره خانه ی مهر توانسته ایم

یکی از بهترین مراکز مشاوره چه در زمینه ی مشاوره کودک و نوجوان و چه در زمینه ی بزرگسال مثل مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج و مشاوره بالینی ، مشاوره بیماری های خاص ، مشاوره اعتیاد هم به صورت تخصصی و حرفه ای فعالیت کنیم.

همان طور که می دانیم در زمینه ی تشخیص و درمان نیاز است که یک متخصصی که در همان زمینه تحصیل کرده و دوره های درمانی و تشخیص را گذرانده است فعالیت کند به همین منظور خانه ی مهر به صورت تیمی و تخصصی فعالیت می کند .

 

 

شماره تماس با مرکز مشاوره خانه مهر

خدمات روانشناختی خانه مهر و بهترین مشاور کودک

 

 

به طور مثال در زمینه ی مشاوره خانواده تیم خانواده در زمینه ی طلاق ، مشاوره خیانت ، مشاوره جنسی و زناشویی فعالیت می کند، در زمینه تیم کودک نوجوان هم مشاور کودک و مشاوره نوجوان به صورت جدا و تفکیک شده فعالیت می کنند.

روند کار مرکز مشاوره خانه مهر به این صورت است که شما در هر تیمی که متخصصین قرار دارند مثل مشاور کودک و نوجوان می توانید از طریق ارزیابی ، تست های مورد نیاز ، روان سنج و بازی درمانی و نمایش درمانی مشکلات و اختلالات رفتاری کودک خود را تشخیص دهید و حل کنید.

 

بهترین مشاور کودک و درمان ترس در کودکان

 

 

در مان ترس در کودکان یکی از مباحثی است که والدین از متخصصین مشاوره تلفنی و حضوری بسیار سئوال می کنند . وقتی ترس یک کودک بیش از مدت زمانی که انتظار می رفته ، طول کشیده و به قدری شدید شده که فعالیت های روزمره کودک مختل شده است چه واکنشی نشان دهیم ؟

آیا نیاز است در این زمینه با یک مشاور کودک و متخصص صحبت کنید ؟ بله . تلاش شما برای کاهش ترس کودک ضروری است در این مواقع شما می توانید با چند تکنیک میزان ترس و اضطراب کودک را ارزیابی کنید و یا از یک متخصص در زمینه ی کودک کمک بگیرید .

 

مقالات زیر  را برای درمان ترس کودکان خود بخوانید

 

 1. ترس کودکان از صدای بلند را چگونه حل کنیم ؟

 2. درمان ترس کودک از تاریکی با مشاوره کودک

 3. واکنش صحیح والدین به ترس کودکان چیست؟

 

اولین مرحله ارزیابی ترس کودک است

 

 

آیا کودک شما از همه ی گربه ها می ترسد ؟ آیا از رعد و برق وحشت دارد ؟ آیا از رعد بیشتر می ترسد یا برق ؟ می توانید در این زمینه با کودک خود صحبت کنید ، واکنش هایش را در موقعیت هایی که کودک شما دچار ترس شده است را بنویسید.

این را در نظر داشته باشید ممکن است در زمینه ی اختلالات اضطرابی و فوبیا نیاز باشد که از یک مشاوره بالینی کودک کمک بگیرید اما اگر احساس می کنید که ترس کودک مقطعی است و می توانید آن را از طریق چند تکنیک حل کنید.

قبل از رفتن به مشاور کودک تکنیک های مقابله با ترس را امتحان کنید . از کودک خود بخواهید که میزان ترسش را مشخص کند . زمانی که میزان ترس کودک مشخص می شود شما می توانید در لیستی که قرار است از ترس های کودک تهیه کنید بدانید که بر کدام یک از ترس های او باید تاکید کنید .

 

بهترین مشاور کودک
بهترین مشاور کودک در خانه مهر همراه شما عزیزان است

 

بهترین مشاور کودک لیستی از انواع ترس کودکان می خواهد

 

 

به گفته بهترین مشاور کودک و درمان ترس در کودکان زمانی که لیستی از درجه ی انواع ترس ها تهیه می کنید باید از ترس های خفیف شروع کنید نه ترس های شدید.

به مرور زمان از طریق مواجه می توانید اضطراب کودک را کمی برطرف کنید . برای مثال در زمینه ی ترس از سگ درجات گوناگونی وجود دارد کمترین درجه ترس وقتی است که کودک کتابی را درباره سگ ها ورق می زند ، در یک درجه ی بالاتر تماشای یک سگ واقعی و در نهایت بالاترین درجه ترس نوازش کردن آن سگ است .

 

مراحل درمان ترس کودکان باید از طریق متخصص باشد

 

 

زمانی که کودک شما از سگ یا گربه می ترسد در وهله ی اول می توانید از عکس ها و ویدئوهایی که سگ و گربه در آن وجود دارد استفاده کنید به مرور زمان می توانید با فاصله به تماشای یک سگ واقعی با یکدیگر بنشینید

این را در نظر داشته باشید به هیچ عنوان کودک خود را مجبور نکنید که به سگ نزدیک شود بلکه به مرور زمان می توانید ترس کودک خود را کاهش دهید . یک نکته ی مهم که بهترین مشاور کودک به آن تاکید می کند

 

در درمان ترس در کودکان نیاز است چند نکته ی کلیدی و مهم را بدانید :

1- به هیچ عنوان کودک خود را مجبور به نزدیک شدن به حیوان یا شی ای که می ترسد نکنید
2- احساسات کودک خود را انکار و مسخره نکنید ، ترس او را مسخره نکنید و یا به او نگویید که اصلا ترس ندارد و او کودک شجاعی نیست بلکه ترسو است .

تمام این القاب و برچسب ها علاوه بر آن که ترس را در کودک از بین نمی برد باعث می شود که اضطراب درونی او افزایش یافته و به مرور زمان بر میزان عزت نفس کودک هم تاثیر منفی بگذارد .

در زمینه ی درمان ترس در کودکان باید راه های خنثی کردن اضطراب را در مرحله ی اول به کودک آموزش دهید . برای غلبه بر ترس مطمعن شوید که میزان اضطراب کودک شما کم باشد

زیرا زمانی که ترس در کودک به سرعت در حال تشدید شدن است ، اضطراب او باعث می شود که مقاومت هایش در مقابله با ترسش بیشتر شود .

 

 

راه های کسب آرامش را به کودک آموزش دهید

 

 

بهترین راه این است که حتی قبل از اینکه در موقعیت های سخت بخواهد از راه های کاهش تنش جسمی و روانی استفاده کند در موقعیت های دیگر آموزش ببیند ( تنفس کردن ، شمارش ، نفس عمیق کشیدن را به کودک آموزش دهید ) در زمان رویارویی با یک موقعیت سخت در کنار او بایستید ، دستش را بگیرید .

نزدیکی شما احساس امنیتی را در کودک ایجاد می کند او می تواند در زمانی که اضطراب او زیاد است موسیقی گوش دهد و یا از شمارش اعداد استفاده کند ، حواس کودک خود را از طریقی مثل شمارش ، خوردن بستنی می توانید پرت کنید

یعنی زمانی که کودک می خواهد به یک سگ نزدیک شود می تواند از طریق خوردن یک بستنی بعد اضطراب خودش را کاهش دهد یا زمانی که کودکی در یک مطب دندانپزشکی حضور دارد می تواند با شمارش سرامیک های کف اتاق حواس خودش را کمی پرت کند

 

شماره تماس با مرکز مشاوره خانه مهر

 

بهترین مشاور کودک در تمام زمینه ها ارزیابی می کند

 

 

به طور کلی در زمینه ی درمان ترس در کودکان نیاز است از طریق متخصصین به ارزیابی دقیقی در زمینه ی ترس کودک خود بپردازید . زیرا گاهی ممکن است ترس در کودک شما طبیعی باشد به طور مثال کودک در 2 – 3 سالگی متوجه می شود که بعضی از حیوانات خطرناک هستند

اما برای تشخیص عنواع خطرناک بودن آن ها دانش کافی ندارد پس ممکن است در موقعیت هایی دچار استرس و اضطراب شود . آموزش والدین در این زمینه بسیار موثر است

به گفته ی بهترین مشاور کودک شما می توانید قبل از آن که کودک شما در هر سنی با چالش های سن خودش مقابله کند دانشی در زمینه ی مقابله با مشکلاتش آموزش ببینید.

 

مرکز مشاوره خانه مهر همیشه همگام و همراه شما عزیزان است

 

۳ دیدگاه

 • Raz, آذر 13, 1399 @ 17:31 پاسخ

  سلام پسر من فوبیای خون دارد

 • Raz, آذر 13, 1399 @ 15:33 پاسخ

  سلام،پسر من هفت سالشه و از خون می‌ترسه.به حدی که وقتی تو تلویزیون خون ببینه میگه پاهام میلرزه و یا حتی نباید اسم خون هم بگیم جلوش.گوشت نمیخوره چون میگه خون داره توش.و وقتی خون ببینه رنگش میپره و احساس ضعف داره.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • خانه مهر, آذر 17, 1399 @ 08:35 پاسخ

   پاسخ متخصص و مشاوره کودک خانم دکتر نادیا روشنی به شما دوست عزیز:

   سلام دوست عزیز
   گاهی بچه ها بدلیل ترس از یک خاطره ی تلخ یا ترس اطرافیان از اون موضوع دچار ترس میشوند.
   باید علت ترس بچه مشخص و ریشه یابی بشه و این ترس از ایشون گرفته بشه هر چند ممکنه به مرور زمان این ترس‌ها در بچه ها کمتر بشه اما ترس فرزند شما ممکنه بدلیل تماشای صحنه ای یا شنیدن مطلبی در این زمینه باشه که قبلا اتفاق افتاده و درصورت جدی بودن بهتره مورد بررسی قرار بگیره.
   در مورد خوردن گوشت به او اصرار و اجبار نکنید و سعی کنید ویتامین های مورد نیاز بدنش از روشهای جایگزین تامین بشه.
   در ارتباط با ترس فرزندتون در جمع های خانوادگی صحبت نکنید.
   و از نصیحت کردن و قانع کردن او پرهیز نمایید زیرا نه تنها نتیجه مثبتی در بر نداره بلکه ممکنه به دلیل جلب توجه کردن، تداوم پیدا کنه.
   اگر شما از ترسیدن واقعی فرزندتون مطمئن هستید، بمنظور اینکه ترسش ازبین برود، او را مجبور به تماشای صحنه‌های که خون و خونریزی را نشان میدهند نکنید. زیرا باعث اذیت شدن و آسیب زدن به فرزندتان میشوید و در صورت تداوم از روانشناس کودک در این زمینه کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای تماس کلیک کنید
X