مرکز مشاوره خوب برای کودکان افسرده و غمگین

مرکز مشاوره خوب برای کودکان افسرده و غمگین یعنی به طور کلی کودکی که دچار افسردگی می شود چه نشانه هایی دارد ؟
همان طور که می دانید مرکز مشاوره کودک خانه ی مهر توانسته است یکی از بهترین مراکز مشاوره کودک در سطح تهران باشد زیرا مفتخر هستیم که در تمام زمینه های روانشناختی به صورت تخصصی و حرفه ای به فعالیت می پردازیم .

 

شماره تماس با مرکز مشاوره خانه مهر

 

مرکز مشاوره خوب برای کودکان افسرده و غمگین

 

 

شما می توانید در همه ی زمینه های روانشناختی مثل مشاوره ازدواج ، مشاوره کودک و نوجوان ، مشاوره خانواده ، مشاوره بالینی ، مشاوره اعتیاد ، مشاوره بیماری های خاص ، سرطان ، ایدز ، ام اس و سالمندان به متخصصین ما مراجعه کنید . جدا از خدمات تفکیک شده هم به صورت حضوری و هم به صورت تلفنی می توانید در خدمت شما عزیزان باشیم .
در این مقاله به ویژگی های اصلی کودک افسرده توسط مرکز مشاوره خوب می پردازیم . آیا با ویژگی های اصلی افسردگی در کودکان و نوجوانان آشنا هستید ؟

 

انتظار شما از یک مشاوره کودک چیست؟  برای چه مسائلی می توان  از مشاوره کودک کمک گرفت؟

 

در این زمینه  روانشناس و مشاوره کودک خانم فرانک فنون در زمینه انتظارات و توقعات والدین از مشاوره کودک به سوالات زیر پاسخ میدهد:

روانشناس کودک چه کارهایی می تواند انجام دهد؟

روانشناس کودک چه کارهایی نمی تواند انجام دهد؟

با اتاق درمان مشاوره کودک و پروسه درمانی مشکلات کودک آشنا شوید

پادکست زیر را گوش دهید

 

 

 

افسردگی چند حوزه ی خلقی و اخلاقی را در کودکان تحت تاثیر قرار می دهد :

 

1- خلق : در کودک افسرده میزان غم و اندوه بسیار بیشتر و پایدارتر از احساس غم طبیعی است . می توان گفت احساساتی که با افسردگی همراه می شوند تحریک پذیری ، احساس گناه و شرم در کودک و احساسات بیش از حد نسبت به انتقاد است.
2- دومین حوزه ای که رفتار کودک بر آن تاثیر گذار است رفتار است . توجه داشته باشید در زمینه ی شناسایی رفتار از شما والدین می خواهیم که مانند یک پدر و مادر آگاه رفتار کنید شما باید نسبت به تغییرات خلقی کودک و نوجوان خود آگاه باشید .

به گفته ی مرکز مشاوره خوب برای کودکان افسرده و غمگین یکی از مسائلی که مشاورین با والدین در چالش هستند این است که والدین بسیاری از رفتارهای کودک را نادیده می گیرند و یا آن را با پرخاشگری پاسخ می دهند .

 

 جهت اطلاع از سایر مقالات در زمینه ی تربیت کودک و یا خدمات دیگر مشاوره کودک خانه ی مهر می توانید مقالات زیر را مطالعه بفرمایید .

 

مشاوره کودک آنلاین و افزایش خلاقیت در کودکان

 

روانشناس تلفنی کودک خوب در تهران و درمان چاقی کودکان

 

درمان پرخاشگری در کودکان ۵ ساله توسط روانشناس کودک

 

 

 

نشانه های کودک افسرده

 

 

کودک افسرده ممکن است بی حوصلگی و بی قراری ، کاهش فعالیت ، کم صحبت کردن ، گاهی گریه های شدید حتی بی دلیل را تجربه کند این رفتارها یک تغییر در رفتار معمول محسوب می شود .

بی شک گریه های بی دلیل، کاهش تماس های اجتماعی باعث می شود که روزمرگی کودک نیز دچار مشکل شود . جدا از غمگینی و بی حوصلگی و درخود فرورفتگی گاهی کودکان افسردگی خود را با پرخاشگری ، گفتن حرف های نیش دار ، جیغ زدن و رفتارهای مخرب نشان می دهند اما افسردگی در نوجوانان نیز می تواند در سوء مصرف الکل خودش را نشان دهد .

 

 

مرکز مشاوره خوب برای کودکان افسرده و غمگین

 

 

3- سومین حوزه ای که تحت تاثیر افسردگی قرار می گیرد تغییر در نگرش است :

 

 

به گفته ی مرکز مشاوره خوب و بهترین مشاوره کودک و نوجوان کودک افسرده دچار احساس بی ارزشی و کاهش عزت نفس می شوند ما در مقالات قبلی بهترین مرکز مشاوره کودک و افزایش عزت نفس در زمینه ی پایه های عزت نفس به صورت کامل صحبت کرده ایم .

 

گاهی ممکن است کودک دچار احساس بی کفایتی شود و همین احساس را نسبت به اینکه دیگران به او دارند هم ، در او ایجاد شود ممکن است نگرش آن ها به مدرسه تغییر کند و افت تحصیلی یکی از مواردی است که در این شرایط دیده می شود

آن ها ممکن است به تدریج از آینده وحشت پیدا کنند و این الگو در آن ها شکل بگیرد که آن ها محکوم به شکست هستند .

زمانی که افت تحصیلی ، غمگین بودن و پرخاشگری کودک باعث می شود ارتباط های دوستانه اش را از دست بدهد ، ارتباط او با معلمش آسیب ببیند ، ارتباط او در خانه با شما دچار مشکل شود قطعا کودک شما در چاله ای از ضعف عزت نفس قرار می گیرد و خودش را محکوم به شکست می داند.

 

 

4- چهارمین حوزه تفکر است :

 

 

در زمینه ی تفکر ممکن است کودکان دچار عیب جویی و کم رویی شوند و الگوهای تفکر آن ها کند شود ، استدلال تحریف شده در آن ها ایجاد می شود و درباره ی آینده نگاهی منفی گرایانه خواهند داشت آن ها در تمرکز ، یادآوری و تصمیم گیری هم دچار اختلال می شوند . این کودکان اگر هر مشکلی برای آن ها پیش بیاید خودشان را سرزنش می کنند.

 

پنجمین حوزه : تغییرات فیزیکی

 

5- پنجمین حوزه درگیر با افسردگی کودکان به گفته ی بهترین مشاوره کودک و مرکز مشاوره خوب در تهران تغییرات فیزیکی است . تاکید یک مشاوره کودک و نوجوان این است که شما باید نسبت به رفتار ، خلق ، نگرش و تفکر کودک خود آگاه باشید.  شما باید بتوانید صمیمیت مناسبی را بین کودک و نوجوان خود ایجاد کنید .
پنجمین حوزه تغییرات فیزیکی در خورد و خوراک و خواب است گاهی بی اشتهایی و صبح زود بیدار شدن یا بیدار شدن های مکرر در طول شب است .

 

شماره تماس با مرکز مشاوره خانه مهر

 

این کودکان مدام ابراز احساس خستگی می کنند

 

 

احساس می کنند کسل هستند ، شکایت از بیماری های جسمی که هیچ علت پزشکی ندارد مثل : دل درد ، تهوع ، سر درد ، درد هایی که نمی توانید علت خاصی برای آن پیدا کنید .

این را بدانید شکل بروز افسردگی در کودک و نوجوان های مختلف متفاوت است افسردگی در کودک و نوجوان به معنای این نیست که آن ها در اتاقشان بمانند بلکه در هر کودک و نوجوانی متفاوت است

ممکن است فرد دچار خشم و پرخاشگری ، دم دمی مزاجی ، گریه های شدید ، کج خلقی ، پرخوری عصبی و بی اشتهایی عصبی شود پس نیاز است

شما بتوانید از طریق یک مشاوره خوب و مرکز مشاوره خوب چه از طریق تلفن و آنلاین و چه به صورت حضوری مشکلات کودک خود را بررسی کنید شما عزیزان از طریق کارگاه ها و همایش های رایگان خانه ی مهر هم می توانید میهمان ما باشید برای افزایش آگاهی و داشتن جامعه ای سالم تر .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای تماس کلیک کنید
X